Search
EDUCATION IN CLASSES 4-6, GYMNASIUM AND LYCEUM

Title: Wychowawczy program autorski dla uczniów gimnazjum - problemy i ich rozwiązania
Klasa humanistyczna

Price: 3.58 EUR


Rate a book
Author: Regina Gierlich

ISBN number: 978-83-7308-628-9

Technical information: Wydanie I, Kraków 2006, Format B5, Objętość 92 strony, Oprawa miękka, klejona, folia matowa Książka dostępna również w postaci elektronicznej e-book! http://e-book.impulsoficyna.pl/

Polish version of book

Jakie miejsce zajmuje szkoła w życiu młodego gimnazjalisty? Ostatnie, jeśli jest nudna i taka sama od lat. Ostatnia, jeśli nauczyciel odtwórczo przekazuje wiedzę i nie ma świadomości jak bardzo to co mówi może wpłynąć na charakter młodego człowieka. Jest to duża odpowiedzialność, ale i duże wyzwanie dla pedagoga.

Autorka jest nauczycielką języka polskiego z ponad dwudziestoletnim stażem pracy. Podjęła się prowadzenia klasy humanistycznej z autorskim programem wychowawczym i dydaktycznym (dla języka polskiego). W książce opisuje proces tworzenia klasy humanistycznej, integracji środowiska klasowego oraz pomysły wychowawcze, konkretne działania kulturalne, zabawę w kino, teatr i radio, konkursy literackie oraz zaangażowanie rodziców w życie klasowe.

Proponowana książka nie jest wywodem na temat pracy w szkole, ale praktycznym przewodnikiem dla nauczycieli, którego celem jest zachęcenie do twórczego podejścia do programów nauczania.

 

 


 Książka dostępna w wersji elektronicznej
w
 następujących witrynach

 

 

                                          

                     

 


 

 Back
Back to Catalogue
420369 members visited us.
Copyright © 2009 ARTplus